Deri Gevşemesi ve Sarkması Nasıl Düzelir?

Merhaba, ben 1973 doğumlu, 2 çocuk annesiyim. 1998 ve 2003 yıllarında sezeryan yöntemiyle doğum yaptım. 2. doğumumda da aynı kesi üzerinden yapılmasını istedim ve öyle oldu. 1,66 boy ve 58 kiloyum. Hamileliklerimde aşırı kilo artışım olmadı. Yaklaşık 13-15 kilo civarı bir artış oldu. Sonrasında da gerek sporla olsun, gerek kendiliğinden o kilolar gitti. Fakat sezeryan bölgemde fazla olmamakla birlikte beni rahatsız eden bir deri gevşemesi ve sarkması oluştu. Bunun küçük bir operasyonla halledilebileceğini düşünüyorum. Bu konuda yardımlarınızı, fikirlerinizi bekliyorum. En kısa zamanda görüp, durum değerlendirmesi ve tedavi için randevu verebilirseniz çok mutlu olacağım. Sevgiler.

Op.Dr. Bülent Cihantimur

Merhaba,

Estetik International kliniğinde karın germe operasyonu, sedasyonla birlikte epidural anestezi altında uygulanır. Operasyon sonrası ağrı minimaldir, genelde hastanede bir gece kalmak yeterlidir. Operasyon süresi, 2 ile 5 saattir. Bir hafta içinde işe dönebilirsiniz. Bu operasyonlardan özellikle; çok doğum yapmaya bağlı karın bölgesi sarkıklıkları olan bayanlarla, deri elastikiyetini kaybetmiş yaşlı hastalar çok fayda görürler.

Kliniğimiz Bursa, İstanbul ve Ankara'dadır. Kliniğimize geldiğiniz gün muayeneniz ve tahlilleriniz yapılabilir, uygunsanız operasyona alınıp, ertesi gün ayaktan taburcu olabilirsiniz. Seyahat edebilirsiniz.

Detaylı bilgi ve ücretsiz muayene randevusu almak için 444 77 07’den bize ulaşabilirsiniz.

Görüşmek dileğiyle.

İlgili Soru Kategorileri

Sağlık Soruları Kategorileri