1 Yıldır Midemde Yanma Var. Bu Yanmadan Nasıl Kurtlabilirim?

Merhabalar, 21 yaşında bir bayanım. Yaklaşık 1 yıldır şişkinlik, gaz çıkaramama, midemde yanma, ağzıma acı su gelmesi, sabah uyandığımda karnımın şişmeye başlaması ve mide ağrısı, günlerce dışkı yapamama problemim var. Bundan dolayı kilo aldım. Gittiğim doktorlar sadece ilaç verdiler (lansor, renni duo, metsil, metospazm, deberite) ama faydasını göremedim. 2 hafta önce gastroenteroloji uzmanına gittim ve nefes üre testi yaptı. Helikobakter Pilori pozitif çıktı. 14 günlük Helipak tedavisi gördüm, bittiğinde şişlik şikayetim yine başladı. Midemde yanma oluyor. Bu yanmadan nasıl kurtulabilirim?

Dr. Hastane.Com.Tr Doktoru Hastane.com.tr

Geçmiş olsun, C13 üre nefes testi çoğu hastada pozitif olabilir.

Sizin reflü ve peptik ülserinizin (mide veya duodenum ülseri) olduğu anlaşılıyor. Ancak tanınızın kesinleşmesi ve komplikasyonların (reflüye bağlı yemek borusu darlığı,metaplazi,mide çıkışı darlığı) tespiti açısından, ayrıca ilaç tedavisine direnç nedeni ile Özefagus Gastro Duedenoskopi (endoskopi) yapılması gerekir.

Reflü çoğu zaman gastrit veya ülser ile birlikte olabilir. Kabızlığınız peptik ülserle ilgili olabileceği gibi İrritabl Bağırsak Sendromu (hassas bağırsak sendromu) ile de ilgili olabilir, ancak muayeneniz ile birlikte kabızlığınızın nedeni araştırılmalı ve takip edilmelidir.

İlgili Soru Kategorileri

Sağlık Soruları Kategorileri