Kilolu Kadınların En Büyük Hayali; Dümdüz Karın, İncecik Bel!

ABD'nin sağlık dergisi "Prevention" editörleri tarafından hazırlanan orijinal adı "Flat Belly Diyet" olan ve Türkçeye "Düz Bir Karın İnce Bir Bel" olarak çevrilen kitap, yarın piyasaya çıkacak.

Prestij Yayınlarından yapılan yazılı açıklamaya göre, "’Düz Bir Karın İnce Bir Bel" adıyla Türkçeye çevrilen kitap, doğrudan bel ve karın yağlarının eritmeyi hedefleyenler için bir rehber niteliğini taşıyor.

ABD’nin sağlık dergisi "Prevention" editörleri, aynı kalori miktarına sahip olan diyetler içinde sadece merkezinde tekli doymamış yağ asidi (mufa) bulunan diyetle göbek ve bel çevresinde oluşan fazla yağların azaldığı sonucuna varılan bilimsel araştırmaya dayanarak bir beslenme programı geliştirdi.

Editörlerin geliştirdiği, bel ve karın yağlarını eritmeyi hedefleyen herkes için işe yarayacak bilimsel, sağlıklı ve egzersize gerek duymayan diyet programı "Flat Belly Diet" orijinal adıyla kitap olarak olarak ABD’de yayınlandı.

Kitap kısa sürede birçok dile çevrilerek uluslararası bestseller listelerine girdi. Çevrildiği dillerde milyonlarca insana ulaşan kitabın Türkçe versiyonu Prestij Yayınları, tarafından "Düz Bir Karın İnce Bir Bel" adıyla yarın okurlarıyla buluşacak.

Kitabın önsözünde "Prevention" sağlık dergisi editörlerinden, diyetisyen Cynthia Sass’ın, şu ifadelerine yer veriliyor: "Feryat figan etsek de sonsuz egzersizler veya sıkı diyetlere rağmen yerinden kımıldamayan karın yağlarımızı kaderimizmiş gibi hissederiz. Ta ki şu ana dek... Göbek yağları kaderiniz değildir. Onlardan kurtulabileceğinizi söylemekten mutluluk duyuyorum. Bu kitabın, okuduğunuz diyet kitaplarından ayırt edici en önemli özelliği karın ve bel bölgenizdeki yağları yok etmeye yarayan tek bilimsel diyet kitabı olmasıdır.

Düz karın diyeti, iki kısımdan oluşuyor. Dört günlük şişkinlik giderici program ve dört haftalık beslenme planı içeriyor. Araştırmalara göre, diyete dayalı bir hayat tarzı değişimi sağlamak için bu süre yeterlidir. Dört günlük şişkinlik karşıtı program sadece karın şişkinliğini engellemekle kalmıyor programa duygusal bağlılığınızı sağlamak için de alternatif öneriler sunuyor.

Dört günlük plan, fazla sıvıları vücuttan atmaya yardımcı olan, su birikimini azaltan, peklik ve gaz gibi sindirim ile ilgili konulardan kurtaracak ve karnı daha az şişkin gösterecek yiyecek ve içeceklerin doktor tavsiyesi ile oluşturulmuş bir listesini sunuyor. Amacımız, bu program sayesinde, 46 yaşında olan Nicholle Michy gibi 32 günde 7 kilo vererek 13 santimetre incelmenizdir.

İlgili Sağlık Konuları