Özel Altıeylül Hastanesi

Balıkesir / Balıkesir Merkez

Telefon:(0266) 202 00 00
Fax:(0266) 202 00 00
Adres:İzmir Yolu 2 nci Km. Yeni Adliye Yanı
Website:http://www.altieylulhastanesi.com/
1990 yılında Tevfiksağlampaşa Sokak Kangal Pasajında 80 m²’lik bir yerde faaliyete giren Güven Tıp laboratuvarı, 2000 yılında aynı sokaktaki Çanga apartmanında 280 m²’lik alanda hastalarına hizmet vermeye başlamıştır. Özel laboratuvarcılık alanında Balıkesir’de ilk intrauterin inseminasyonla sperm washing işlemi, makler kamera ile sperm sayımı, kompüterize sistemle sperm değerlendirilmesi, ilk otoanalizörle biyokimyasal testlerin yapılması, ilk kez hormon tetkiklerinin aynı gün içinde sonuçlandırılması, ilk hormon otoanalizörünün hizmete sokulması, ilk kez otomatik kan sayım cihazlarının ( önce 18 parametre, daha sonra 30 parametre olmak üzere ) hizmete alınması, ilk kez gebelerde ikili, üçlü ve dörtlü tarama testlerinin hizmete sokulması gibi önemli adımları atarak, tıp sektöründe Balıkesir’de öncülük yapmıştır. Laborartuvarcılık alanında kaliteli hizmet vermenin temel koşulu olan kalite kontrol faaliyetlerinde 2006 yılında GVNTIP laboratuvarı, bütün dünyadan katılan 943 merkez arasında Clinical Chemistry (Monthly) programında dünya ikincisi olmuştur. Laboratuarımız katıldığı uluslararası kalite kontrol programlarında elde ettiği sonuçlarla, analitik hizmet kalitesini dünya laboratuarcılığında en tepe noktasına taşımıştır.
 
1 OCAK 2007 tarihinde patentli ismi olan “GVNTIP” adı altında hizmetine devam etmekte olan laboratuarımız, halen faaliyetine 10 çalışanı ile devam etmektedir.
Kurucularımızın aldığı karar ile 6 EYLÜL 2007 tarihinde Millikuvvetler Caddesi No.16’da hizmete giren Özel Altıeylül Cerrahi Tıp Merkezimiz hizmet kalitesi açısından, insan sağlığına bu güne kadar gösterdiği özeni bu kuruluşta da göstererek, insan sağlığına hizmeti bir başka boyutta da başarı ile yürütmeyi hedeflemektedir.

Diğer Balıkesir Merkez Hastaneleri