İstanbul Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi

İstanbul / Bahçelievler

Telefon:(0212) 442 22 00
Fax:(0212) 441 82 78
Adres:Eski Londra Asfaltı Adnan Kahveci Bulvarı
Website:www.istanbulftr.gov.tr

Harita

İstanbul Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi' nin bina inşaatına 1967 yılında başlanmış olup, blokların kaba inşaatına 1979 yılında tamamlanmıştır. 1980 yılında fiili olarak B Blok açılmış, 1987 yılında ise organizasyonu rehabilitasyona uygun duruma getirilerek A Blok hizmete açılmıştır.

Hastanenin C Bloğu ise 1993 yılında restore edilerek kullanılır duruma getirilmiş ve 1993-1996 yıllarında Bosna Hersek savaş yaralılarına hizmet vermiştir. 1997 yılında bu blokta hastanemiz bünyesine ilave edilerek; 266 fiili yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi özelliğini almıştır.

1993 yılında merkezimize 70. Yıl Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi unvanı verilmiştir.

2000 yılı Ekim ayında hastanemiz Özel Dal Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmuştur.

Sağlık Bakanlığı Mevzuatları doğrultusunda, iletişim ve paylaşıma açık yönetim anlayışı ile “her türlü nedenle ortaya çıkan bozukluk, yetersizlik ve özürlülüğün önlenmesi; tedavi ve rehabilitasyonu” katılımcı, kendini geliştirebilen, güler yüzlü personelle kalite yönetim sistemi şartlarına uyarak ve etkinliğini sürekli iyileştirerek çalışan ve hastaların memnuniyetini sağlayarak zamanında, güvenilir sağlık hizmeti sunmak, aynı zamanda gerekli yetkinliği kazanmış Fizik Tedavi Uzmanı yetiştirmek, Türkiye’nin en iyi ve örnek Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi olabilmek ve gelişmiş ülkelerdeki kurumlarla özdeş olmak kalite politikamızdır.

Diğer Bahçelievler Hastaneleri