Uzm.Psikolog Sabahat ERLER

Branş:Psikoloji
Web Site:http://www.sabahaterler.com.tr/

Hakkında Yapılan Yorumlar

Adınız:
Yorumunuz:

Uzm.Psikolog Sabahat ERLER Hakkında

Uzm. Psikolog Sabahat Erler, lise öğrenimini Çapa Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladıktan sonra, İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olmuştur. İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü Yüksek lisans programını tamamlayarak uzmanlığını almıştır. Halen İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü’nde Doktorasına devam etmektedir.

Vakıf Gureba Hastanesi Psikiyatri Kliniği, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Adli Tıp Kurumu ve özel anaokullarında çalışmalarını tamamlamıştır. Avrupa Birliği ve Sokak Çocukları Derneği tarafından gerçekleştirilen “Cinsel İstismarın Gün Yüzüne Çıkartılması Projesi’nde” görev almıştır.

Almış olduğu eğitimler arasında SCID-CV İnteraktif Eğitim Kursu, Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, Projektif Testler Eğitimi, Travma ve Travma Sonrası Stres Tepkileri ve Başa Çıkma Becerileri, Bütüncül Psikoterapi Eğitimi, Şema Terapi Eğitimi ve Beden Psikoterapisi Uluslararası Eğitim Çalışması yer almaktadır.

Uzmanlık eğitimi sırasında tez konusu olan “Kadın Eşe Karşı Yapılan Cinsel Saldırı Suçu” alanında çalışmalarda bulunmuştur.

Ailelere ve öğrencilere yönelik, kişisel farkındalık ve psikolojik donatı ile okul ve sınav başarısına ulaşmanın yolları adındaki projeyi Türkiye genelinde gerçekleştirmiştir.

Kanser alanındaki çalışmaları ile kanserli hasta ve hasta yakınlarına bireysel ve grup danışmanlığı hizmeti sunmakta olup, sağlık elemanlarına verdiği kanser eğitimlerini sürdürmektedir.

Sabahat ERLER, çocuk, ergen ve yetişkinlere yönelik bireysel danışmanlık çalışmalarının yanında,kurumsal danışmanlık çalışmalarını sürdürmektedir.Birçok konuda seminer ve eğitim çalışmaları da devam etmektedir.

Diğer Doktorlar