Uzm.Psikolog Ramazan Şimşek

Branş:Çocuk Psikolojisi
Web Site:www.ramazansimsek.com
Hastane Adı:Kişisel Gelişim Merkezi
Hastane Telefon:0(532) 650 37 00
Hastane Adres:Mersin
Ofis Adı:Uzman Psk. Ramazan Şimşek Danışmanlık Merkezi
Ofis Telefon:0(212) 571 83 83
Ofis Adresi:Zeytinlik Mahallesi, Yakut Sk. Kançal İşhanı 31/33 D:6, 34140 Bakırköy/İstanbul

Hakkında Yapılan Yorumlar

Adınız:
Yorumunuz:

Uzm.Psikolog Ramazan Şimşek Hakkında

Uzm.Psikolog Ramazan Şimşek, Psikoloji branşında İstanbul Bakirköy ilçesinde ve Mersin ilimizde hasta ve Danışanlarına hizmet vermektedir. Ondokuz MayısÜniversitesi mezunudur.

Psikolog olarakçalışan Ramazan ŞİMŞEK; MersinÜniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde Master eğitimine tamamlayarak“Uzman” unvanı almıştır.
Mersin Valiliği’nin“Okullarda ŞiddetiÖnlemeye Yönelik, Anne-Baba veÖğrenci Eğitimi” Projesinde ailelere yönelik“Çözüm Odaklı Aile İçi İletişim Teknikleri” veöğrencilere yönelik“Üstün Akademik Başarı Teknikleri” seminerlerinde Eğitmen olarak görev alan ŞİMŞEK yaklaşık 50 bin Anne-Baba veÖğrenci eğitmiştir.

Uzun yıllar“Dikkat, Konsantrasyon, Odaklanma ve Bellek” konusundaçalışmalar yapan Şimşek, Avrupa’da araştırmalarını tamamladıktan sonra Türkiye’de ilk defa“Nörolojik Temelli Dikkat, Motivasyon ve Hafıza Eğitimini” geliştirerek bu alanda eğitimlerine bireysel ve kurumsal olarak devam etmektedir.
Bunun birlikte geliştirmiş olduğu“Sınav ve Eğitim Koçluğu” sistemi sayesinde içinde TürkiyeÖSS 1.liğininde bulunduğu binlerceöğrencinin akademik gelişimine katkıda bulunmaktadır.

Kekemelik olarak bilinen Ritm Bozukluğu konusunda geliştirmiş olduğu sistemle bine yakın kişinin tedavisini yapmıştır.

Branşında eğitim ve sağlık hizmetlerinde görev alan Şimşek;çok sayıda Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu, Alt Islatma, Kekemelik, Okul Anksiyetesi, Kaygı Bozuklukları, Sınav Kaygısı, Davranım Bozuklukları,Özgüven Eksikliği, Ergenlik Sorunları, İletişim Sorunları, DersÇalışamama, Bilgisayar-internet Bağımlılığı, Okul Başarısızlıkları vs. yaşayançocukların inceleme, tanılama ve tedaviçalışmalarını yürütmektedir.

Leither Uluslar arası Performans Zekâ Testi, Stanford Binet Zekâ Testi, Denver Gelişim Testi, Peabody Resim Kelime Testi, C.A.T (Children Apperception Test), Bender Gestalt Motor Algılama Testleri’nin yanında WISC-R Zekâ testi sertifikası alan Şimşek,çok sayıda uygulama ve araştırma yapmaktadır.

Yetişkinliklere yönelik Evlilik ve Aile Danışmanlığı, Sporda Performans Geliştirme, Cinsel Uyum, Depresyon, Panik Atak, Anksiyete Bozukluğu, Fobi ve Travma konularında tedaviçalışmalarına devam eden Şimşek EMDR sertifikası sahibidir.

Türk Silahlı Kuvvetlerinde ilk defa‘Psikolojik Danışma Web Sitesi’ ni ve Hava Kuvvetleri Komutanlı’ğında ilk defa‘Üs Psikolojik Durum Haritası’ hazırlayan Şimşek yaptığıçalışmalarla“Üstün Başarı Belgesi” alan ilk psikologdur.

“OkulÖncesi Eğitim Kurumlarını Mükemmelleştirme Modelini” tasarlayan Şimşek, okulöncesi kurumlara, ailelere veçocuklara yönelik danışmanlığını sürdürmektedir.

2. basımı yapılan“Dikkat DağınıklığınıÖnleme El Kitabı” adlı kitabın yazarı olan Şimşek ileri düzeyde İngilizce bilmektedir. Kanal 68 ve Aksu Tv’lerinde Empati adlı program sunan Şimşek aylık olarak izleyicileriyle buluşmaktadır.

Türk Psikologlar Derneği ve Mersin Psikologlar DerneğiÜyeliğini sürdüren Ramazan Şimşek, NÖROKEY Kişisel Gelişim Merkezi’nde danışmanlık ve eğitimlerine devam etmektedir.

 

Diğer Doktorlar