Uzm.Psikolog Mehmet Kurtoğlu

Branş:Psikoloji
Web Site:https://www.facebook.com/pages/Uzman-Klinik-Psikolog-Mehmet-Kurto%C4%9Flu/845146342209837
Ofis Adı:Uzman Klinik Psikolog Mehmet Kurtoğlu
Ofis Telefon:0(312) 882 41 99
Ofis Adresi:Ankara-Gölbaşı

Hakkında Yapılan Yorumlar

Adınız:
Yorumunuz:

Uzm.Psikolog Mehmet Kurtoğlu Hakkında

Uzman Klinik Psikolog Mehmet Kurtoğlu 2005 yılında İnönü Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünü, bölüm 3.sü olarak bitirdi. Ardından Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisansını "Lise Öğrencilerinin Köken Bilgilerine Göre Psikolojik Belirtilerinin İncelenmesi" adlı teziyle bitirdi ve Klinik Psikoloji uzmanlığını aldı. Dünyanın üçüncü ve Türkiye’nin ilk Nöropsikiyatri Hastanesi olan Nöropsikiyatri İstanbul(NPİstanbul) hastanesinde stajını tamamladı. Bu süreçte yetişkin, çocuk, ergen ve aile terapileri, Nöroterapi, MMPI, projektif değerlendirme, psikodiagnostik değerlendirme üzerine süpervizyon gördü.

Mesleki yaşantısında, Aile Rehberliği ve Danışmanlığı, Grup Terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Rogerian Terapi, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Adli Psikolojide Bilirkişilik ve Müdahale Çalışmalarını sürdürdü.

Kurumlara yönelik Aile Eğitimi, Çalışan Motivasyonu, Başarı, Ruh Sağlığı konularında önleyici ve müdahale edici, projeler, seminer ve eğitimler düzenlemektedir.

Çalışma Alanları: Çocuk ve Ergenlerde Davranış Problemleri, Aile Sorunları, Boşanma, Kaygı, Fobi, Depresyon, Anksiyete Bozuklukları, İstismar, İhmal, Cinsel Kimlik ve İşlev Bozuklukları, Yeme Bozuklukları,  Koruyucu Ruh Sağlığı Danışmanlığı, Doğum Sonrası Depresyon, Bipolar Bozukluk, Mevsimsel Depresyon, Özgüven Yetersizliği, İletişim Sorunları, Davranım Bozuklukları, Tik Bozukluğu, Uyum Problemleri, Alt ıslatma, Okul Fobisi, Dürtü Kontrol Bozuklukları, Obsesif Kompülsif Bozukluk, sorunlarına yönelik çalışmalarına devam eden Mehmet Kurtoğlu, Çocuklara, Ergenlere ve Ailelerine yönelik Psikolojik Danışma ve Eğitim hizmetleri sunmaktadır.

YAYINLAR

KİTAP: ÇOCUK BU İHMALE GELMEZ. NESİL YAYINLARI OCAK 2016, İSTANBUL

 

 

Diğer Doktorlar