Uzm.Psikolog Mehmet Kılıç

Branş:Psikoloji
Web Site:www.psikolog-izmir.com
Hastane Telefon:0(___) ___ __ __
Ofis Adı:Aile Danışmanı Mehmet KILIÇ Danışmanlık Merkezi İZMİR
Ofis Telefon:0(507) 623 02 09
Ofis Adresi:Bahariye Mahallesi, Dr. O. Alpyörük Sk. No:13 D:10, 35600 Karşıyaka/Konak/İzmir

Hakkında Yapılan Yorumlar

Adınız:
Yorumunuz:

Uzm.Psikolog Mehmet Kılıç Hakkında

Mersin Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olan Uzman Psikolog Mehmet KILIÇ, Dokuz Eylül Üniversitesi Aile Eğitimi ve Danışmanlığı Bölümü'nde Yüksek Lisans yapmış, halen Ege Üniversitesi'nde Doktora eğitimine devam etmektedir. Bunun yanı sıra Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da bulunan Aarhus Üniversitesine bağlı Denmark Pedagogy Institute Master Programında pedagoji eğitimi almıştır. 

Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde çocuk ve aileleri ile çalışan Uzman Psikolog Mehmet KILIÇ, Adalet Bakanlığına Bağlı olarak aile ve çocuk mahkemelerinde 5 yıl uzman olarak boşanan çiftler ve çocukları ile çalışmıştır. Dokuz Eylül Üniversitesi'nde 3 yıl yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak dersler vermiş ve halen kurucusu olduğu Değişim Psikoloji Danışma Merkezi'nde uzman psikolog olarak birey ve çiftlere İzmir'de psikolojik destek hizmeti vermeye devam etmektedir. 

Psikolojik danışmanlık hizmetinin yanı sıra, İzmir'de psikolog ve psikolojik danışmanlara yönelik eğitim ve süpervizörlük çalışmalarını sürdürmekte, çeşitli yerel ve ulusal gazetelerde yazılar yazmaktadır ve televizyon programlarına katılmaktadır. İzmirde bulunan bir çok üniversitede eğitmen ve süpervizör olarak ders ve eğitimler vermektedir.

Uzman Psikolog Mehmet KILIÇ psikoterapi sürecinde; bilişsel davranışçı terapi, şema terapi, psikodinamik yönelimli psikoterapi ve psikodrama/monodrama terapi ekollerini kullanarak entegratif psikoterapi çalışmaları yürütmektedir.

ALDIĞI EĞİTİMLERDEN BAZILARI

  • Cinsel İşlev Bozuklukları (Türk Psikologlar Derneği)
  • Öfke Kontrol Eğitimi (Türk Psikologlar Derneğ)
  • Cinsel Terapiler Eğitimi (Prof. Dr. Doğan Şahin)
  • Aile Terapisi Eğitimi (Türk Psikologlar Derneği)
  • Transaksiyonel Analiz I. ve II. Düzey Eğitimi (Doç.Dr. Azmi Varan)
  • Çocuk Değerlendirme Paketi Sertifika Programı (Türk Psikologlar Derneği)
  • Aile Eğitim Programı Eğitmen Sertifikası (Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı)
  • Psikodrama Eğitimi (Abdül Kad

Diğer Doktorlar