Uzm.Dr. Volkan Çakır

Branş:Girişimsel Radyoloji
Web Site:www.drvolkancakir.com
Hastane Adı:İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Hastane Telefon:0(232) 243 43 43
Hastane Adres:Karabağlar Mahallesi, Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Basın Sitesi, 35360 Karabağlar/İzmir
Ofis Telefon:0(___) ___ __ __

Hakkında Yapılan Yorumlar

Adınız:
Yorumunuz:

Uzm.Dr. Volkan Çakır Hakkında

Uzm.Dr. Volkan Çakır, Girişimsel Radyoloji branşında İZMİR  ilimizde hastalarına hizmet vermektedir. Dokuz Eylul Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur.

 

GİRİŞİMSEL RADYOLOJİ NEDİR? 

Anjiografi, Ultrasonografi, Tomografi, MR gibi vücudumuzdaki organ ve hastalıkları görmemizi sağlayan cihazları kullanarak birçok hastalığın ameliyatsız olarak tedavisini sağlayan bir bilim dalıdır.

Bu tedaviler genellikle vücutta açılan 1-2mm lik bir delikten, lokal anestezi ile ve ağrısız olarak gerçekleştirilir.

GİRİŞİMSEL RADYOLOJİ UZMANI KİMDİR?

Önce 5 yıl boyunca tanısal radyoloji eğitimi alarak ultrason, MR, tomografi ve anjiografi gibi cihazları kullanmayı ve bu cihazlarla çekilen filmlerden hastalıkların tanısını koymayı öğrenirler.

Daha sonra ayrı bir eğitim sürecinde, insan vücudunu bu cihazlarla görerek birçok hastalığı tedavi edebilecek yöntemleri uygulayabilir duruma gelirler. Bu girişimler en sık anjiografi ve ultrasonografi cihazları kullanılarak yapılır.  

UYGULANAN TANI VE TEDAVİYE YÖNELİK GİRİŞİMLER:

- Serebral Anjiografi (Beyin anjiosu), Periferal Anjiografi (Kol ve bacak atardamar anjiosu), Renal Anjiografi (Böbrek anjiosu), Venöz anjiografi (Vücut toplardamarlarının anjiosu)

- Myom tedavisi, Dirençli hipertansiyon tedavisi, Karaciğer tümörlerinin tedavisi, Beyindeki anevrizma(baloncuk) ve AVM(damar yumağı) tedavileri, böbrek damarlarının balon ve ya stent ile tedavisi, diğer atardamar ve toplardamarlarındaki darlık ve tıkanıklıkların balon ve ya stent ile  tedavisi, safra yolu hastalıklarının tedavisi, varikosel tedavisi,

gibi oldukça geniş bir alanda tedavi yapılabilmektedir.

Diğer Doktorlar