Psikolog Pınar Kaya

Branş:Psikoloji
Hastane Telefon:(0___) ___ __ __
Ofis Telefon:(0___) ___ __ __

Hakkında Yapılan Yorumlar

Adınız:
Yorumunuz:

Psikolog Pınar Kaya Hakkında

1986 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Çocuk yaşlardan itibaren insan zihnine olan merakı hedeflerine yön verdi ve Pertevniyal Lisesi’nde eğitim gördüğü sırada Psikolog Yazar Doğan Cüceloğlu ile tanışması da akademik eğitimini psikoloji alanında yapmasına neden oldu. Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde okuduğu sırada Doğan Cüceloğlu'nun araştırma asistanlığını yaptı. 

Lisans eğitimini tamamladıktan sonra Doç. Dr. Kemal Kuşçu'nun Sistemik ve Etnografik araştırma ve eğitimlerinde asistan olarak görev aldı. Bu dönemde de sağlık çalışanları ve doktorlar için eğitimler planladı, tıpta insan davranışı, hastalık algısı ve tedavi uyumu, sağlık sistemleri ve politikaları alanlarında çalıştı. Amerikan Hastanesi Hematoloji Onkoloji Bölümü'nde, Akut Lösemi hastalarında yaşam kalitesini etkileyen psiko-sosyal faktörleri ortaya çıkarma ve geliştirmeyi amaçlayan bir projede bulundu ve ayrıca “Kanser Hastalarında Travma Sonrası Gelişim” konulu uzmanlık tezi ise TÜBİTAK tarafından destek gördü. 
 
İstanbul Aydın Üniversitesi ve İstanbul Kemerburgaz Üniversitelerinde açılan Aile Danışmanlığı Sertifika Programlarında, Bireysel Terapi Kuram ve Uygulamaları dersi ve Aile Terapisi Kuram ve Uygulamaları Derslerini vererek, süpervizyonlarını yürüttü. Panik Atak ve Anksiyete Dostları Derneği (Pandost), Aile ve Toplum Psikolojisi Derneği, Çalışan ve İşyeri Psikolojisi Derneği ve Havacılık Uzay Psikolojisi Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesi, Psiko-Onkoloji Derneği’nde de Yönetim Kurulu Başkanı olarak çeşitli çalışmaların geliştirilmesinde öncülük etti. Sabancı Holding, TAV Holding, Onur Air, Grup Florence Nightingale, Vodafone, Finans Bank gibi çeşitli firmalarda eğitimler vererek, atölye çalışmaları yaptı. 
 
Pınar Kaya Türk, Gayrettepe Florence Nightingale Hastanesi’nde klinik psikolog/psiko-onkolog ve Nişantaşı Doktorlar Merkezi’nde nöro-psikiyatri ekibinde klinik psikolog olarak çalışırken kariyerine İspanya'da devam etmek adına 2015 yılında Madrid'e yerleşti. 2015 yılından bu yana ise online olarak bireysel terapi ve koçluk seansları sürdürüyor. 
 
“Online Terapiler” üzerine ikinci yüksek lisansına başladı ve aynı zamanda 2016 yılında Psikiyatrist Doç. Dr. Gökay Alpak, bilgisayar mühendisi Harun Alpak ve Sami Alpak ile birlikte terapi sitesi olan turkceterapi.com’un kurucuları arasına katıldı. Online terapilerin yanı sıra meslektaşlarına online terapiler alanında süpervizyon veriyor. Danışanlarına; Bilişsel Davranışçı Terapi, Stratejik Aile Terapisi, Çözüm Odaklı Terapiler, Klinik Hipnoz, EMDR, Pozitif Psikoterapi, Dışa Vurumcu Sanat Terapisi ve Jungian Analitik Psikoloji gibi yaklaşımları kullanıyor. Kendi internet sitesi olan www.psikologpinarkaya.com’da katıldığı TV programlarını ve blog yazılarını paylaşıyor. 

Diğer Doktorlar