Prof.Dr. Osman Balcı

Branş:Kadın Hastalıkları ve Doğum
Web Site:www.osmanbalci.com
Hastane Adı:Meram Tıp Fakültesi Hastanesi
Hastane Telefon:0(332) 223 60 97
Hastane Adres: Meram Tıp Fakültesi Hastanesi, S Blok 5. Kat

Hakkında Yapılan Yorumlar

Adınız:
Yorumunuz:

Prof.Dr. Osman Balcı Hakkında

Prof.Dr. Osman BALCI, Kadın Hastalıkları ve Doğum branşında Konya ilimizde Necmettin Erbakan Üniversitesi, Meram Tıp Fakültesinde hastalarına hizmet vermektedir.

Osman BALCI; Erdemli/Mersin doğumludur. Orta okul ve liseyi Erdemli'de tamamlamıştır. Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. 2004 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Yrd. Doç., Doçent ve Profesör oldu

2011 yılında kendi adını taşıyan "Balci tekniği..." bir ameliyat tekniğini uluslararası olarak yayınlamıştır. "Balci technique for suspending vaginal vault at vaginal hysterectomy with reduced risk of vaginal vault prolapse. J Obstet Gynaecol Res. 2011;37(7):762-9." Bu, yeni bir teknik olarak Dünya Tıp Literatürüne girmiştir. 

Biri kendine ait olmak üzere 4 yeni ameliyat tekniği geliştirmiş ve uluslararası dergilerde yayınlamıştır.

2010 yılında yayınladığı bir makale FIGO (International Federation of Gynecology and Obstetrics) tarafından dünyanın en iyi araştırma makalesi seçilmiş ve ödül almıştır "Induction of labor with vaginal misoprostol plus oxytocin versus oxytocin alone, published in the IJGO, is the winner of the John J. Sciarra IJGO Prize Paper Award for 2010."

Ayrıca, 2010 yılında Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi, Cerrahi Bilimler içinde en çok uluslararası yayın yapan Yrd. Doçent ödülü almıştır.  Amerika'nın Michigan Eyaletinde bulunan Michigan Üniversitesi (University of Michigan) Tıp Fakültesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Timothy Robert B. Johnson' in daveti üzerine bilgi ve görgüsünü arttırmak üzere 2013 yılında  3 ay süre ile Amerika'da bulunmuştur. 

Halen N.E. Üniversitesi, Meram Tıp Fakültesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında Öğretim Üyesi olarak görevine devam etmektedir.

Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği, TSRM ve Türk Jinekolojik Endoskopi Derneği üyesidir.

Perinatoloji, endoskopik cerrahi (Kapalı yöntemle rahim alma, myom alma, yumurtalık kisti alma, rahim içi ameliyatları), jinekolojik onkoloji, infertilite (Tüp Bebek) ve ürojinekoloji ile ilgilenmektedir.

Prof.Dr.Osman BALCI

Diğer Doktorlar