Prof.Dr Nuran Atmanoğlu

Web Site:www.drnuran.com
Hastane Telefon:(0___) ___ __ __
Ofis Adı:Prof. Dr. Nuran Atmanoğlu Deri ve Zührevi Hastalıklar Kliniği
Ofis Telefon:(0212) 248 99 99
Ofis Adresi:Cumhuriyet Cad. No:137 Kent Apt. K:1 D:2 Harbiye

Hakkında Yapılan Yorumlar (1)

Aleyna Sandalcı :Ben 13 yaşındayım sivilcelerim var.Bundan çok rahatsız oluyorum.Sivilcelerim bir çoğalıp bir azalıyo ama halan daha sivilcelerim durmakta.Bunun için bilgiler istiyorum.Lütfen bilgilendirin.
13.06.2009

Adınız:
Yorumunuz:

Prof.Dr Nuran Atmanoğlu Hakkında

Ankara Üniversitesi Tıp Faklütesini bitirdikten sonra Istanbul Okmeydanı S.S.K Hastanesi’nde ihtisasını tamamlayarak, 1972 yılında Deri ve Zührevi Hastalıklar Mütehasıssı olmuştur. Bundan sonra toplam 2 yıl olarak muhtelif zamanlarda bilgi, görgüsünü arttırmak üzere gittiği “Londra St. Johns Hospital For Diseases Of The Skin” ve “Guys Hospital” adlı hastanelerde eğitim çalmalarına katılımıştır. Aynı zamanda bağlı bulunduğu hastanede klinik şefi olarak asistan yetiştirmeye devam etmiş, bu arada Londra’da “Bll Hastalıklarda mmnofluoresans” adl doçentlik tezini hazırlayarak, yurda dönerek 1982 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Deri ve Zührevi Hastalıklar Ana Bilim Dalında doçent, 1989 yılında aynı kürsüde profesör olmuştur.

Prof. Dr. Nuran ATMANĞOLU’nun çeşitli dergilerde olmak zere 100 civarnda neşriyat, ayrıca 2 kitabı vardır . Kontakt Dermatitler hakkında olan kitabı dünyada sadece 4 kişi tarafından yazlmış, beşincisi Prof. Dr. Nuran ATMANOĞLU olup, 1000 sayfalık kitabın konusu, dağrudan temasın insan cildine yaptığı deiğişiklikler, hastalıklardır. Dieğr kitap ise dermatolojide bilinen ve Prof. Dr. Nuran ATMANĞOLU tarafından modifiye edilen 900 adet formul içeren “Dermatolojide Formler” adl nostaljik değeri de olan bir kitaptır. Her iki kitap da bütün dermatologlar, eczacılar ve ilaç firmaları tarafından büyük ilgi görmüş ve 1989 yılında Dermatoloji ödülün kazanmıştır.

Pek çok yurtiçi ve yurtdışı kongrelere katılarak dünyadaki yenilikleri yakından takip etmektedir

Diğer Doktorlar