Prof.Dr. Mehmet Öz

Branş:Genel Cerrahi
Web Site:www.digiturk.com.tr/droz/
Hastane Adı:Columbia University Medical Center
Hastane Telefon:1(212) 305 71 14
Hastane Adres:1790 Broadway, New York, NY 10019

Hakkında Yapılan Yorumlar (21)

Sait Şahin :Merhabalar mehmet hocam babam kalp hastası ve kalp yetmezliği teşhisi konuldu pil uygulaması yapılması gerektiğini söylediler pil takıldı ve bir iki yıl sonra enfeksiyon kaptı tekrar muaneye gittik pil söküldü. Böyle iki üç yıl pilsiz ilaç tedavisi gördü ve tekrar ikinci bi sefer tekrar pil takıldı ondan da baya bi süre sonra tekrar enflasyon kaptı ve yine pil çıkarıldı şuan durumu hiç iyi değil ameliyat olması gerekiyor ama bu sefer riskli olduğu için korkuyoruz pil takmaya. size nasıl ulaşabil
23.08.2019

İzzet Altınmeşe :Dudağımın sol üstünde büyük bir ben bulunmakta bunu alternatif tıp ile şarkı söylerken gizlemek istiyorum normal hayatımda görünmeye devam edebilir.
9.08.2019

Hello :hello
27.11.2014

Aleyna Altınöz :MERHABA BEN 14 YASINDA BİR KIZIM ANLIMIN SOL UST BÖLÜMÜNDE BİR SİVİLCE VAR VE ŞİŞ, ÇOK AĞRIM VAR NABABILIRIM?
30.08.2014

:Türkiyenin gururu.
18.06.2014

Tüm 21 yorumu okumak için tıklayın
Adınız:
Yorumunuz:

Prof.Dr. Mehmet Öz Hakkında

Columbia Üniversitesi’nde Başkan Yardımcısı ve Cerrahi Profesörü. Halen New York Presbyterian Hastanesi’nde Kalp ve Damar Enstitüsü ve Tamamlayıcı İlaç Programını (Cardiovascular Institute and Complementary Medicine Program) yönetiyor.
 
Prof. Dr. Mehmet Öz, 11 Haziran 1960'da babasının görev yaptığı Cleveland'da doğdu. Harvard Üniversitesi'nden mezun olmuştur.
 
Kliniksel Uzmanlık Alanları; Minimally invasive heart surgery, Cardiothoracic surgery, Mitral and aortic valve surgery, Adult cardiac transplantation, Mechanical heart assistance ve Coronary by bass and aneurysm surgery şeklinde tanımlanan Mehmet Öz, Minimally invasive cardiac surgery, Complementary Medicine, Healthcare outcomes analysis ve Heart replacement araştırma alanlarında araştırmalarda bulundu.
 
Ekonomi dergisi Forbes, 2011 yılının en etkili 3.kişisi,Hippocrates Magazin Dergisi tarafından"Yılın Doktoru", Halthy Living Magazin Dergisi tarafından"Milenyum’un İyileştiricisi", New York Magazin Dergisi tarafından"Yılın En İyi Doktoru", World Economic Forum tarafından"Yarının Küresel Lideri" seçildi. Aynı zamanda 1996 yılında"Yılın Türk-Amerikalısı" seçildi. Adı"Castle Connolly Almanağı"na da geçen Mehmet Öz, birçok ödülün de sahibidir.
 
"For Healing from the Heart" kitabı ile"Books for a Better America Award"’a değer görüldü. Robert E. Gross Araştırma Bursuna hak kazandı. (AATS, 1994-96)"American Society of Laser Medicine and Surgery" Araştırma Ödülü'nün de sahibi olan Mehmet Öz, Columbia Üniversite Doktorlar ve Cerrahlar Fakültesi’nin"Blake more Research Ödülü"'nü de aldı.
 
Birçok profesyonel dernek ve kuruluşa üye olan Mehmet Öz, American Board of Thoracic Surgery (2004) ve American Board of Surgery (1992)'nin Yönetim Kurulu'ndadır. People dergisine yaptığı röportajda bağırsağında bir kitleye rastlandığı görülmüştür. Ancak; zararsız bir polip olduğu anlaşılıp basit bir operasyonla tedavi edilmiştir.

Diğer Doktorlar