Prof.Dr. Fahri Erdoğan

Branş:Ortopedi ve Travmatoloji
Web Site:fahrierdogan.com.tr
Hastane Adı:
Hastane Telefon:_(___) ___ __ __
Hastane Adres:
Ofis Adı:Prof. Dr. Fahri Erdoğan | Diz ve Kalça Protezi Doktoru
Ofis Telefon:0(532) 700 33 72
Ofis Adresi:Dikilitaş Mahallesi, 34365 Beşiktaş/İstanbul

Prof.Dr. Fahri Erdoğan Hakkında

 

BİYOGRAFİ
 
Prof.Dr.Fahri Erdoğan İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun olup aynı üniversitenin ortopedi ve travmatoloji anabilim dalında ihtisasını tamamlamıştır. İngiltere'de Bradford Royal infirmary hospital , Stanford university of medicine ve Japonya'da Nihon Üniversitesinde ortopedik cerrahi eğitimleri almıştır. Almanya Medizinische Hochschulede atroskopik cerrahi eğitimi ve Amerika Birleşik Devletleri Hospital for special surgery de artroplasti eğitimleri almış ve çalışmalarda bulunmuştur. Özel İncirli hastanesinde ortopedi uzmanı olarak deneyim kazanıp; diz ve kalça cerahisi üzerine kendisini daha fazla geliştirip, güncel gelişmeleri takip edebilmek için üniversite ortamında sayısız makaleler,araştırmalar ve deneysel çalışmalar ve kitap bölüm yazarlığı yapmiştir ve çalişmalarını sürdürmektedir.
İstanbul  üniversitesi ortopedi ve travmatoloji anabilim dalında öğretim üyesi,  Nişantaşı ortopedi merkezinin (Prof. Dr. Nejat Guney ile birlikte) kurucu doktoru olarak,deneyimlerini uygulamaktadır.
Diz ve Kalça artroskopi ve artroplasti uygulamalarında yoğunlaşmış bir ortopedi uzmanıdır.
 
Prof. Dr. Fahri Erdoğan'ın özel artroplasti ile ilgili web sayfası, şimdilik ingilizce en kısa zamanda türkçeye çevrimi yapılacak:
 
 
Prof. Dr. Fahri Erdoğan'ın kalça ve diz protezi hakkındaki genel web sayfası:
 
 
 
Kişisel sayfaları:
 
 
 
Prof Dr.Fahri Erdoğan'ın uyguladığı tedaviler :
Bu ameliyatlar altyapı ve donanım olarak hastaların gereksinimlerini karşılayacak hastanelerde yapılmaktadır.
 
 Kalça ve diz protezleri : Artoz-kireçlenmelerde , gonartroz ve koxartroz tedavisi, kalça ve diz protezleri, protez enfeksiyonu ve gevşemelerde revizyon ameliyatları, periacetabular ve yüksek tibial rekonstrüktif kemik ameliyatları...vs uygulanabilmektedir.
 
Diz artroskopisi : menisektomi,menisküs tamiri çapraz bağ cerrahisi,kıkırdak zedelenmeleri,
 
Travma
Kırıkların tedavisinde yaklaşım ve ameliyat yöntemleri sürekli yenilenmektedir. Teknolojik gelişmeler paralelinde devamlı olarak daha iyi, daha modern ve daha zararsız tedavi yöntemi ve gereçleri geliştirilmektedir. Amaç hastayı en kısa sürede ve sorunsuz olarak günlük yaşamına döndürmektir.

Diğer Doktorlar