Prof.Dr. Ekrem Çulfa Aile Evlilik Çift Terapisti

Branş:Psikoloji
Web Site:www.724Psikoloji.com
Hastane Adı:Mylife Psikolojik Danışmanlık
Hastane Telefon:0(545) 724 36 50
Hastane Adres:Doğancılar Caddesi 28 /2 Ferah Apt A Blok
Ofis Adı:Prof. Dr. Ekrem Çulfa Muayenahanesi
Ofis Telefon:0(544) 724 36 50
Ofis Adresi:Doğancılar Caddesi 28 /2 Ferah Apt A Blok

Hakkında Yapılan Yorumlar

Adınız:
Yorumunuz:

Prof.Dr. Ekrem Çulfa Aile Evlilik Çift Terapisti Hakkında

 Sorunlarımızı bir arkadaşımızla paylaşmak yerine Bir Pedagog veya Psikoloğa danışmak arasındaki Farklar nelerdir?
Her insan gibi; zaman zaman zor günler geçirebiliriz ve bu dönemlerde bütün ihtiyacımız iyi bir arkadaşın bizi dinlemesi, anlaması ve yanımızda olup destek vermesi olabilir. Fakat sorunlarımız daha ciddi bir problemden kaynaklandığında arkadaşımızın bizi yargısızca dinleyebilmesi imkansız hale gelebilir. En iyi arkadaşımız bile bu sorunlar karşısında bizi neşelendirmeye yada aynı sorunu tekrar tekrar konuşmamızdan rahatsızlık duymaya başlayabilir. İşin aslı bazen içinde bulunduğumuz ruh halinde kalmamız, ve konuyu yeterince anlayana kadar tekrar tekrar konuşmamız son derece çok önemlidir.

Bir Pedagog veya Psikologtaki görüşmeniz size; duygu ve düşüncelerinizden dolayı yargılanmadan güvenli bir ortam içinde problemlerinizi incelemenize imkan yaratır. Bir Pedagog veya Psikolog; sizin veya çocuğunuzun bilinç altınızda yatan sorunlara inebilir ve yaşadığınız bu problemleri neden yaşadığınızı, nasıl değiştirebileceğinizi söyleyebilir ve aşmanız gereken süreçleri geçirmenize destek olabilir.
Oysa arkadaşlar bir probleminiz olduğunu unutmanızı ve geçici olarak kendinizi iyi hissetmenize yardım edebilir. 
Psikolojik danışmanlık, günlük hayatımızda karşımıza çıkan problemlerle başa çıkabilmek için ve tıkandığımız durumlarda çözüm üretmek için yardımcı olur. Sistematik ve yapılandırılmış profesyonel bir hizmet olan psikolojik danışmanlık bireye kendi kaynaklarını keşfettirebilme, sorunların kökenine inebilme, kendini tanıma ve geliştirme, gerginliklerini azaltabilme, baş etme mekanizmalarını güçlendirme, v.b. konularda destek olmaya çalışır. 
Psikolojik danışmanlık tüm bu unsurları yerine getirebilmek için çeşitli terapi ve değerlendirme yöntemlerini kullanır. Bu amaç doğrultusunda bireye fayda sağlayacak terapi yöntemi tespit edilir ve bu terapileri uygulamada yetkin pedagog-psikologlar/psikiyatristler soruna en kısa sürede ve en etkin biçimde çözüm üretmeye çalışırlar. Daha Fazla Bilgi için Tıklayınız ÇoCuk Psikologları Pedagog Arıyorsanız Tıklayınız
 

Diğer Doktorlar