Prof.Dr. Aylin Bilgin Karabulut

Branş:Estetik ve Plastik Cerrahi
Web Site:www.aylinbilginkarabulut.com
Ofis Adı:Meme, Yüz ve Karın Estetiği - Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut
Ofis Telefon:0(212) 275 21 15
Ofis Adresi:Levazım Mahallesi, Koru Sokağı Zorlu Center D:106, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Hakkında Yapılan Yorumlar

Adınız:
Yorumunuz:

Prof.Dr. Aylin Bilgin Karabulut Hakkında

Prof.Dr. Aylin Bilgin Karabulut, Estetik ve Plastik Cerrahi branşında İstanbul ilimizde hastalarına hizmet vermektedir.İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur.

23 Eylül 1963 de İstanbul’da doğdu. 1980 yılında Üsküdar Kız Lisesi’ni ve 1986 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’ni bitirerek tıp doktoru ünvanını aldı.

1986 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi ihtisasına başladı. 1990 yılında  Amerika Birleşik Devletleri’nde ‘Health Science of San Antonio, The University of Texas’ da gözlemci olarak bulundu . 1992 yılında ihtisasını tamamladı ve İstanbul Tıp fFakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzman doktor olarak çalışmaya başladı.

1996 yılında Brüksel, Belçika’da ‘1996 Vesalis Course, Microurgical Dissection of Free Flaps and Clinical Applications’ kursuna katıldı.

1997 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde ‘Plastic and Aesthetic Surgical Center of Maryland’ da dünyaca ünlü estetik cerrah Prof. Dr. Oscar Ramirez’den endoskopik plastik cerrahi, yüz ve meme estetiği eğitimi aldı.Aynı üre içinde 'john Hopkins University School of Medicine Baltimore' da yüz bölgesinde taze kadavra çalışmaları yaptı.

İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda görev yapmaktayken 2002 yılında Doçent ve 2009 yılında Profesör ünvanını aldı. Halen aynı anabilim dalında öğretim üyesi olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Estetik Plastik Cerrahi Derneği, Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ve Türk Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği üyesidir.

Uluslararası ve ulusal dergilerde yayınlanmış çok sayıda makalesi, yurt içi ve dışı kongre ve panel konuşmaları vardır. Literatüre girmiş meme ve yüz estetiği yayınları bulunmaktadır.

Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut özellikle meme estetiği, yüz estetiği, vücut kontur estetikleri (karın, bacak, kol germe) ve genital bölge estetiği ameliyatları konusunda deneyimli bir cerrahtır.

Evli ve ikiz erkek çocuk annesidir. Tüplü dalış, kayak ve peyzaj mimarisi zevk aldığı hobileridir.

Diğer Doktorlar