Op.Dr. Neslihan Şenocak

Branş:Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
Web Site:http://www.yeditepehastanesi.com.tr
Hastane Adres:
Ofis Adı:Yeditepe Üniversitesi Hastanesi
Ofis Telefon:0(216) 578 40 00
Ofis Adresi:İçerenköy Mahallesi Hastane Sokak No: 4, 4/1 Ataşehir - İstanbul

Hakkında Yapılan Yorumlar (7)

Özgür :Hocam merhabalar,ağız içinde derinde dil köküne doğru içerde aşırı rahatsız eden bişey var defalarca doktora kbb lere gittim ama pek bişey yok dediler.Sürekli balgam üretiyor sol kulağıma.müthiş bir baskı yapıyor olmasına rağmen psikolojiktir dediler.Ne yapmam.gerektiğini bilmiyorum.Saygılarımla
16.08.2019

Ömer Daşdemir :Efendim bu bende neredeyse 3 aydır beri var. Bir yemek veya bir şey yiyince kulağımın içi kaşınıyor ama her zaman olmuyor ara bir.
3.07.2019

Cennet :Merhaba ben burnumdan konuşuyorum iki kez burun ameliyatı oldum şuan burnumla alakalı bi sorun yaşamıyorum amaliyat olduğum halde. Konuşmam düzelmedi neden olabilir acaba
27.06.2019

Fatma :merhaba benim 6 yasinda bir kizim var aralik ayinda burnu kirilmisti iyilesti fakat surekli yesilimsi bir akinti ve akinti kotu koyuyo bu neden olabilir simdiden tesekkurler
20.06.2019

Osman Safa İskender :Cok iyi kbb doktoru tsk ederim .
19.12.2013

Tüm 7 yorumu okumak için tıklayın
Adınız:
Yorumunuz:

Op.Dr. Neslihan Şenocak Hakkında

18.06.1957'de Ankara'da doğdu.

İlk, Orta, Lise öğrenimini Ankara'da tamamladı.

1984'de Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden (AÜTF) mezun oldu.

Mezuniyet öncesi, Almanya - Oberhausen Chefarzt der Chirurgischen klinik des Evangelischen Krankenhauses'da Prof. Dr. Med. K. Lennert'in Cerrahi çalışmalarına eşlik ederek sertifika aldı.

1984-1986 yılları arasında, Edirne Verem Savaş Dispanseri (EVSD) ve Ankara Altındağ Merkez Sağlık Ocağı'nda (AAMSO) pratisyen hekim olarak mecburi hizmetini tamamladı.

EVSD'de çalıştığı süre içerisinde, başta Tüberküloz (Verem) olmak üzere; akciğer hastalıkları üzerine yoğun kurslara katılarak Verem Savaş Sertifikası aldı.

1986'da tamamladığı mecburi hizmetin akabinde, ihtisas sınavlarını kazanıp Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) Ankara Hastanesi'nde Kulak Burun Boğaz (KBB) Asistanı olarak göreve başladı.

1990'da, 5 yıllık arşiv taraması ile, ' 1984-1989 Yıllarında Kliniğimizde Yapılan Mastoidektomili Timpanoplastilerin (Orta kulak ve komşu hücrelerde müzmin iltihabın giderilmesi ve orta kulak ses iletim sisteminin tamirine yönelik ameliyat) Değerlendirilmesi' konulu Uzmanlık Tezi'nin yanı sıra, teorik ve pratik sınavlardan geçerek KBB Uzmanı oldu.

1990'da, Çankırı Devlet Hastanesi'ne tayin edilerek, operatörlüğün yanı sıra, klinik sorumlusu olarak 2 yıl görev yaptı.

Yaptığı cerrahi müdahaleler arasında ağırlıklı olarak tonsil (bademcik) ve DSN (burun kemiği eğriliği) yer aldı.

1992'de, Ankara'da, Türkiye Radyo Televizyon (TRT) Kurumu Genel Müdürlüğü'nde KBB Uzmanı olarak göreve başladı.

TRT Kurumu'nda açılan spikerlik sınavını kazandı.TRT Kurumu 2. kanalda (TV2) 'Önce Sağlık' programının formatının hazırlanması, yapımı ve sunumu aşamasında görev aldı. Halkımızın sağlık konusunda bilinçlendirilmesi amacıyla birçok ünlü sanatçıyla söyleşiler yaptı.

1995'de İstanbul'a atandı. 1997'ye kadar, TRT Kurumu'ndaki görevinin yanı sıra, muayenehane hizmeti de sundu.

1999'da, Antalya İl Emniyet Müdürlüğü'nde, KBB Uzmanı, Başhekim Yardımcısı ve Başhekim olarak görevine devam etti.

Başhekimliği sırasında, Antalya ili hizmet sahasının çok geniş olduğundan hareketle, tüm personel istihdamını da sağlayarak Çallı Sağlık Birimi'ni kurdu.

Antalya'daki görevi sırasında, özel bir televizyonun sağlık programında, canlı olarak, izleyicilerin sorularını yanıtlayarak, doğrudan sağlık hizmetlerine katkıda bulundu. Aynı dönemde, 'İşyeri Hekimliği' kurs ve sınavına katılarak İşyeri Hekimliği Sertifikası aldı.

2000'de, Ankara İl Emniyet Müdürlüğü'ne atanıp 2005'de emekli oldu.

Emniyet Teşkilatı'ndaki görevleri sırasında, polisimize; T.C. İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Eğitim Daire Başkanlığı, Uygulamalı Eğitim ve Kurslar Şube Müdürlüğü'nce düzenlenen ilk yardım ve diğer tıbbi konularda teorik ve uygulamalı olarak eğitmenlik yaptı.

Kırsal ve Kentsel kesimde hizmet verdiği binlerce hastasından, şu ana kadar oluşturduğu '1000 İlginç Vaka'lık arşivindeki birikimini, kendi sitesinin yanı sıra, çeşitli internet sitelerinde, tarafından oluşturulan format dahilinde hastalarına sunmaktadır. Bu bağlamda, medikal ve paramedikal konularda, ulusal ve yerel gazete ve dergilere de yazılar yazmaktadır.

Özel ilgi alanı olan 'Baş Ağrıları' ve 'Çocuklarda Alerjik Nezle' konularının yanı sıra, mesleki konulardaki diğer çalışmalarını, katıldığı kongrelerle de desteklemeyi sürdürmektedir.

İngilizce bilen Neslihan Şenocak, halen 2008 yılı itibariyle açtığı İstanbul Bağdat Caddesi'ndeki muayenehanesinde hastalarına hizmet etmektedir.

Diğer Doktorlar