Doç.Dr. Serkan Yıldırım

Branş:Estetik ve Plastik Cerrahi
Web Site:www.serkanyildirim.net
Ofis Adı:Doç. Dr. Serkan Yıldırım Muayenehanesi
Ofis Telefon:0(507) 651 35 37
Ofis Adresi: Feneryolu Mahallesi, 34724 Kadıköy/İstanbul

Hakkında Yapılan Yorumlar (1)

Hüseyin Kılıç :hocam ben aksaraylıyım yüzümde siyah benler var ben astsubaylıgı kazandım bu benleri aldırmak istiorum lazerle sizin tavsiyeniz nedir...
24.06.2013

Adınız:
Yorumunuz:

Doç.Dr. Serkan Yıldırım Hakkında

Eylül 1973 te Ankara’da doğdu. 1990 senesinde Adana Fen Lisesinden mezun olarak Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde, tıp eğitimine başladı. 1996 senesinde Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun oldu ve aynı sene girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavında, başarılı bir sonuç elde ederek Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi eğitimi almaya hak kazandı. Ankara Numune Hastanesi 2. Plastik Cerrahi Kliniğinde başladığı asistanlık eğitimini, Şişli Etfal Hastanesi Plastik Cerrahi Kliniğinde bir süre devam ettirdikten sonra, Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Cerrahi Kliniğinde tamamlayarak 2001 yılında Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı oldu ve aynı klinikte Başasistan olarak çalışmaya başladı.

2005 senesinde Almanya’nın Köln şehrinde Media Park Clinic’te özellikle estetik meme cerrahisi üzerine farklı tekniklerle ilgili bilgi ve becerisini artırmak için gözlemci olarak bulundu. 2006 senesinde Birleşik Devletlerin Cleveland kentinde Case Western Üniversitesi, Zeeba Surgery Center’da özellikle yüz germe ve rinoplasti alanında tüm dünyada saygın otörlerden birisi olarak kabul edilen Dr. Bahman Guyuron ile birlikte çalışma imkanı buldu.

Asistanlık döneminden itibaren Plastik Cerrahi literatürüne katkı sağlamak için yoğun bilimsel çalışmalar yapan ve özellikle mikrocerrahi-flep cerrahisi alanında pek çok ilke imza atan Dr. Serkan Yıldırım’ın bugüne kadar uluslararası hakemli dergilerde yayınlanmış 60 tan fazla makalesi bulunmaktadır. Bu makalelere 2006 yılı sonu itibariyle 130 dan fazla atıfta bulunulmuştur. Çeşitli ulusal dergilerde yayınlanmış 12 adet araştırma yazısı mevcuttur. Ulusal ve uluslar arası toplantılarda davetli konuşmacı olarak yaptığı katkıların yanı sıra, bu toplantılarda 50 den fazla bildiri sunumu yapmıştır. Dr. Serkan Yıldırım halen bilimsel arenada Plastik Cerrahi alanında en önemli dergi olarak kabul edilen “Plastic and Reconstructive Surgery” ‘de, akademik ortamda saygın bir görev olan hakemlik görevi yapmıştır. Bunun yanı sıra “Indian Journal of Cancer” dergisinde uluslar arası hakemlik çalışmalarına devam etmektedir.

2007 senesinde Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi alanında Doçent ünvanını alan Dr. Serkan Yıldırım, Türk Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Derneği, Estetik Plastik Cerrahi Derneği, Türk Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği, Türk Yara Bakım ve Onarımı Derneği ve Çene ve Yüz Cerrahları Derneğinin asil üyesidir.

Diğer Doktorlar