Doç.Dr. Nazım Çerkeş

Branş:Estetik ve Plastik Cerrahi
Web Site:www.cosmed-clinic.com
Ofis Adı:Prof Dr Nazım Çerkeş Estetik Plastik Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı İstanbul
Ofis Telefon:0(212) 283 91 81
Ofis Adresi:Fulya Mahallesi, Hakkı Yeten Cad. Aşçıoğlu Plaza D:17/6, 34365 Beşiktaş/Şişli/İstanbul

Hakkında Yapılan Yorumlar

Adınız:
Yorumunuz:

Doç.Dr. Nazım Çerkeş Hakkında

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

Doç. Dr. Suat Nazım Çerkeş 1959 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğretimini Ankara’da tamamladı. 1977 yılında Ankara Fen Lisesi’nden mezun olduktan sonra aynı yıl Hacettepe Tıp Fakültesi’ne girdi. 1983 yılında Hacettepe Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1983-1985 yılları arasında Ordu-Ünye’de mecburi hizmetini yaptı. 1985 yılında İstanbul Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilimdalı'nda ihtisasa başladı. İhtisası süresince özellikle mikrocerrahi alanında çalışmalarda bulundu ve İstanbul Tıp Fakültesi’nde Mikrocerrahi uygulamalarını başlattı.

1990 yılında Plastik ve Rekonstrüktif cerrahi uzmanı oldu. Aynı yıl A.B.D.’ne giderek UAB (University of Alabama at Birmingham) da dünyanın en tanınmış plastik cerrahlarından dünyada endoskopik yüz germe ameliyatlarının ilk uygulayıcısı Prof. Luis O. Vasconez’in kliniğinde 1 yıl klinik fellow ve 6 ay araştırma fellow’u olarak çalıştı. Bu süreden sonra A.B.D.’de burun estetiğinin en önemli otoritelerinden biri olan Dr. Gaylon Mc Collough’un kliniğinde 4 ay süre ile çalışarak bu konudaki deneyimlerini geliştirdi.

1992 yılında yurda dönen Dr. Suat Nazım Çerkeş İstanbul Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilimdalı'nda uzman olarak çalışmaya başladı. 1997 yılında Doçent oldu. 1997-2002 yılları arasında Istanbul Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilimdalı'nda öğretim üyesi olarak çalıştı. 2002 yılı başında görevinden ayrılarak COSMED Estetik ve Plastik Cerrahi Merkezi'ni 2003 yılında da şubesi Cosmed Caddebostan Estetik Plastik Cerrahi & Güzellik Merkezini hizmete açtı.

Dr. Suat Nazım Çerkeş Estetik Plastik Cerrahi uzmanı olduğu 1990 yılından günümüze dek estetik cerrahi alanındaki çalışmalarını sürdürmektedir.

Özellikle burun estetiği (rinoplasti) konusundaki başarılı sonuçları tüm dünyadaki meslektaşları tarafından kabul görmüş olup, tüm dünya genelinde düzenlenen en önemli estetik plastik cerrahi kongrelerinde konferanslar vermek, eğitim amaçlı canlı ameliyatlar gerçekleştirmek için davet edilmektedir. Bu alanda ülkemizi başarı ile temsil etmektedir. Dr. Nazım Çerkeş 2009 yılında Türkiye'de Estetik Cerrahi Derneği Başkanlığı'na; 2010 yılında ise ISAPS Uluslarası Estetik Plastik Cerrahlar Birliği'nin Eğitim Komitesi Başkanlığı görevlerine getirilmiştir.

Doç. Dr. Nazım ÇERKEŞ, Amerikan Plastik Cerrahlar Birliği, Türk Plastik Cerrahi Derneği ve Türk Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği üyesidir. Nazım Çerkeş evli olup iki kız çocuk babasıdır. İngilizce ve İtalyanca bilmektedir. Hobileri arasında serbest ve scuba dalgıçlık, kayak yapmak, briç oynamak sayılabilir.

Doç. Dr. Nazım ÇERKEŞ'in davet edildiği önemli uluslararası kongreleri görmek ve burada verdiği konferanslar hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Diğer Doktorlar