Diyetisyen Pınar Akkuzu

Branş:Beslenme ve Diyetetik
Web Site:www.pinarakkuzu.com

Hakkında Yapılan Yorumlar

Adınız:
Yorumunuz:

Diyetisyen Pınar Akkuzu Hakkında

2004 yılında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun olan Pınar Akkuzu, meslek hayatına  Ankara Etlik Devlet Hastanesi kurum mutfağında yönetici diyetisyen olarak başladı. Bunun ardından Ankara Flavius  Zayıflama Merkezi’nde diyetisyenlik görevine devam etti. 2005 yılında S.B. Eyüp Devlet Hastanesi’nde Poliklinik, Klinik ve Mutfak çalışmalarından sorumlu Yönetici Diyetisyen olarak çalışmaya başladı.

Meslek hayatını 2005 yılından itibaren İstanbul’da sürdüren Diyetisyen Pınar Akkuzu, Mart 2006 – Mayıs 2007 tarihleri arasında Türkiye Diyetisyenler Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu üyeliği görevini üstlendi.

Mesleğinin yanı sıra profesyonel olarak 2000 yılında Hacettepe Üniversitesi Drama Topluluğu’nda başladığı oyunculuk kariyerine, halen Tiyatro Oyunbaz bünyesinde devam etmektedir. Oyunculuğunu, mesleği diyetisyenlikle birleştiren Akkuzu, şu anda “Dramayla Çocuklara Beslenme Eğitimi” isimli sosyal sorumluluk projeleri geliştirmiştir.

Beslenme ve Diyet Portali - www.beslenmevediyet.org  için içerik hazırlayarak, çeşitli internet sitelerinde yazarlık ve online danışmanlık gibi çalışmalar yaparak gönüllü olarak halkı sağlıklı beslenme konusunda bilgilendirme çalışmaları yapan Akkuzu. ayrıca diyetisyenlerin iletişim platformu DİYETİSYENİN SESİ grubunda moderatör grubunda yer alarak diyetisyenler arasında iletişim geliştirme çalışmalarına katkıda bulunmaktadır

Diğer Doktorlar