Diyetisyen M.Turgay Köse

Branş:Beslenme ve Diyetetik
Web Site:http://turgaykose.com
Hastane Adı:
Hastane Telefon:_(___) ___ __ __
Hastane Adres:
Ofis Adı:Sianji Well - Being Resort
Ofis Telefon:0(252) 382 82 17
Ofis Adresi:Peksimet Köyü, Kadıkalesi Mevkii 48960 Turgutreis – Bodrum / MUĞLA

Diyetisyen M.Turgay Köse Hakkında

Uzman Diyetisyen Turgay KÖSE

1977 İstanbul doğumlu Köse, ilk ve ortaöğrenimini aynı şehirde tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden 2001 yılında mezun oldu. Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nda yedek subay diyetisyen olarak askerlik görevini tamamladı. Sonrasında Florence Nightingale Hastanesi Diyabet, Obezite ve Metabolizma Hastalıkları Merkezi bünyesinde diyetisyen olarak çalıştı. 2004 yılında HacettepeÜniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde yüksek lisans programını tamamlayarak “Toplu Beslenme Sistemleri Bilim Uzmanlığı” aldı.

Uzman Diyetisyen Turgay Köse kongre, sempozyum, fuar, seminer, radyo ve televizyon programlarında konuşmacı; çeşitli gazete, dergi ve web sayfalarında köşe yazarı olarak yer almaktadır. Uzman Diyetisyen M. Turgay Köse’nin beslenme alanındaki ilk kitabı “Beslenme ve Diyetetik” 2007’de piyasaya çıkmıştır.

Akik Lions Kulübü, Türkiye Diyetisyenler Derneği, Obezite Derneği ile Diyabet, Obezite ve Beslenme Derneği'ne üye olan Köse, hem bireysel hem de kurumsal anlamda beslenme danışmanlığı ve eğitimi çalışmalarını 2004 - 2011 yılları arasında kurucusu ve sahibi olduğu Etik Diyet Danışmanlık’ta sürdürmüştür. 2012 yılı itibariyle Sianji Well - Being Resort bünyesinde yönetici ve diyetisyen olarak çalışmalarına devam etmektedir. 

Diğer Doktorlar