Diyetisyen Gizem Tutar

Branş:Beslenme ve Diyetetik
Web Site:
Hastane Adı:
Hastane Telefon:_(___) ___ __ __
Hastane Adres:
Ofis Adı:
Ofis Telefon:_(___) ___ __ __
Ofis Adresi:

Diyetisyen Gizem Tutar Hakkında

Diyetisyen Gizem TUTAR, Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden okul dördüncüsü olarak mezun oldu. Üniversite eğitim hayatının üçüncü yılında Avrupa Birliği’nin desteklediği Erasmus öğrenci değişim programına katılmaya hak kazandı ve bir eğitim dönemi boyunca İngiltere’de Oxford Brookes Üniversitesi Beslenme (Nutrition) Bölümü’nde Obezite ve Enerji Dengesi, Sporcu Beslenmesi, Uluslar arası Beslenme ve İnsan Sağlığı ve Hastalıkları üzerine eğitim aldı. Oxford Brookes Üniversitesi’nde aldığı eğitim programını yüksek başarı ile tamamladı. İngiltere’de bulunduğu süre boyunca birçok pratik çalışmaya katıldı ve Glisemik İndeks laboratuarında asistan yardımcısı olarak yer aldı. Üniversite eğitimi süresince birçok kamu ve özel sağlık kuruluşunda uzun dönemli stajlar yaptı. Üniversite öğrenciliğinin son yılında özel bir şirkette medya ilişkileri koordinatörü ve yarı zamanlı tercüman olarak çalıştı. Çalışma hayatına girdiği süreçten bu yana kalite sistemleri ile ilgili (ISO-9001, JCI) birçok hizmet içi eğitime katılmıştır. Bilimin bir sonu olmadığını düşünen TUTAR, halen Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Diyetetik Anabilim dalında yüksek lisans programına devam etmektedir. Sağlıklı yaşam ve wellness kavramları ile yakından ilgili olan Gizem TUTAR, 2009 yılında Fa Coach Academy'de aldığı 150 saatlik "Coaching U" programını başarı ile tamamlayarak Yaşam Koçu ve Kurumsal Koç olmaya hak kazanmış olup, çalışmalarını bu dallarda da sürdürmeye devam etmektedir.

Gizem TUTAR, Türkiye ve İngiltere’de Beslenme ve Diyet ile ilgili birçok seminer ve panele dinleyici olarak katılmıştır. Yurtiçinde yayınlanmış bilimsel çalışmalara sahiptir. Uluslar arası “Just Pump” sertifikasına sahip olan TUTAR, aynı zamanda bilgisayar meslek dalı kursunu başarıyla tamamlamıştır. Birçok dergi ve internet sitesinde beslenme ve diyet konuları ile ilgili köşe yazarlığı yapmakta olan Gizem TUTAR, birçok radyo ve televizyon programlarında uzman konuşmacı olarak yer almıştır. www.e-diyetisyen.com sitesinin editörüdür.

Gizem TUTAR, özel bir diyet merkezinde poliklinik diyetisyeni olarak çalışmıştır. Özel Alman Hastanesi’nde 2008–2009 dönemi boyunca Beslenme ve Diyet Bölümü sorumlusu olarak çalışmış ayrıca klinik ve poliklinik diyetisyeni olarak görev yapmıştır. Bu süreç boyunca özellikle sağlıklı zayıflama ve kilo koruma programlarında, gebelik diyabetinde tıbbi beslenme tedavisi konusunda başarı sağlamıştır. Psikiyatr bölümü ile birlikte Anoreksiya Nervosa ve Bulimia Nervosa gibi yeme bozuklukları tedavisinde tıbbi beslenme tedavisinin uygulanması ve takibinde görev almıştır. 2008–2009 ikinci döneminde Ülker ve Türkiye Futbol Fedarasyonu’nda 6–14 yaş grubu çocuklarda sağlıklı beslenme eğitim programlarını hazırlamış ve sunumlarını gerçekleştirmiştir. 2007–2008 döneminde profesyonel sporculara yönelik özel bir eğitim kampında sporcuya özel beslenme programlarının hazırlanmasında ve takibinde çalışmıştır. 2009 yılının son çeyreğinde GenX firması'nın aile hekimleri için düzenlediği konferanslarda danışman diyetisyen olarak görev almıştır. 2009 yılında AÇEV'in yetişkin eğitimleri için hazırladığı eğitim materyallerinin beslenme ile ilgili bölümlerine danışmanlık yapmıştır.

Şu anda Sütiş Emirgan, Sante Onkoloji Merkezi gibi kuruluşlara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmekte olup, TUTAR'LI DİYET BESLENME DANIŞMANLIK&YAŞAM KOÇLUĞU Merkezi'nde bireysel beslenme danışmanlığı ve yaşam koçluğu yapmaya devam etmektedir.

TUTAR'LI DİYET BESLENME DANIŞMANLIK&YAŞAM KOÇLUĞU

Aydede Cd.Koray Apt.No:16 Kat:3 Daire:6 Taksim/İstanbul
Tel:0 212 297 31 87

Diğer Doktorlar