Diyetisyen Burcu Özen

Branş:Tüm Branşlar
Web Site:uskudarhastanesi.gov.tr
Hastane Adı:Üsküdar Devlet Hastanesi
Hastane Telefon:0(216) 474 79 00
Hastane Adres:Barbaros Mahallesi, Veysi Paşa Sk. No:14, 34662 Üsküdar/İstanbul

Hakkında Yapılan Yorumlar

Adınız:
Yorumunuz:

Diyetisyen Burcu Özen Hakkında

 

Bireysel Bilgiler
1984 Samsun doğumlu olan Beslenme ve Diyet Uzmanı Burcu Özen ortaokul ve lise öğrenimini Samsun Anadolu Lisesinde tamamlamış, 2003 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünde eğitimine devam etmiştir.

Samsun Mehmet Aydın Devlet Hastanesinde Gönüllü Staj, 3 No’lu Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlama Merkezi,Keçiören Huzurevinde Toplum Sağlığı Stajı, Dr.Sami Ulus Çocuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Hacettepe Üniversitesi İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi'nde Çocuk Stajı, Yüksek İhtisas Hastanesi Poliklinik Servisi, Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri-Kadın Doğum Servisi-Onkoloji Hastanesi Dahiliye Servisi, Ankara Numune Hastanesi-Nutrisyon Servisinde Yetişkin Stajı, Hacettepe Üniversite Hastanesi Mutfağı ve Beytepe Kampüsü Öğrenci Kafeteryalarında Kurum Stajı, GATA'DA Kurum, Poliklinik ve Servis stajlarını tamamladıktan sonra Haziran 2008'de Hacettepe Üniversitesi'nden başarı ile mezun olmuştur.

Şu an Samsun Akademi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde görev yapmaktadır. Samsun Haber Gazetesi'nde haftada 2 defa sağlıklı beslenme üzerine köşe yazısı yazmakta, Pediatri Portalı'nda bebek-çocuk beslenmesi üzerine soruları yanıtlamaktadır.

Kongre/Kurs Katılımları

V. Uluslararası Beslenme ve Diyetetik Kongresi Katılım Belgesi ve ‘Obezite Diyetisyenliği’ Kursu Sertifikası, Keçiören Belediyesi ve Hacettepe Ünv. Tıp Fak. ‘IV.Türk Belediyecilik Sempozyumu’ Katılım Belgesi, 1.Ulusal Beslenme ve Diyetetik Öğrenci Kongresi Katılım Belgesi, VI. Uluslararası Beslenme ve Diyetetik Kongresi Katılım Belgesi ve ‘Karbonhidrat Sayımı, İnsülin Pompası Uygulamaları Sempozyumu’ Katılım Belgesi, ‘Diabetes Mellitus’un Nütrisyonel Tedavisinde Güncel Gelişmeler Paneli’ Katılım Belgesi, Hacettepe Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü, Bilim Şenliği

Hazırladığı Seminer ve Sunumlar

Gebe ve Emziklilik Döneminde Beslenme Tedavisi, 0-1 Yaş Bebek Beslenmesi, Karbonhidrat Metabolizması Hastalıklarında Beslenme Tedavisi, Metabolik Sendrom'da Beslenme Tedavisi, Kemik İliği Transplantasyonunda Beslenme Tedavisi, Ankara İli ve Çevresinde Yaşayan 65 Yaş Üstü Bireylerin Beslenme Durumlarının Değerlendirilmesi, 19-35 Yaş Arası Yetişkin Bireylerin Kafein Tüketiminin Saptanması, Prebiyotik/Probiyotikler ve Sağlık, Kumadin Kullanan Hastalarda K vitamini ve Diyet Tedavisi, Toplu Beslenme Sistemlerinde Yönetim ve Organizasyon

 

Diğer Doktorlar