Diyetisyen Banu Topalakçı

Branş:Beslenme ve Diyetetik
Web Site:banutopalakci.com
Ofis Adı:Diyetisyen Banu Topalakçı Muayenehanesi
Ofis Telefon:0(312) 466 61 30
Ofis Adresi:Barbaros Mahallesi, Büyükelçi Sk. 12/8, 06580 Çankaya/Ankara

Hakkında Yapılan Yorumlar

Adınız:
Yorumunuz:

Diyetisyen Banu Topalakçı Hakkında

Diyetisyen Banu Topalakçı, Beslenme ve Diyetetik branşında Ankara ilimizde hastalarına hizmet vermektedir. Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi mezunudur.

 1976 yılında Ankara’da  doğdu. 1998 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun oldu. 1998-2001 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Kafeteryalar İşletmesi Müdürlüğü’nde Diyetisyen,  çeşitli gıda firmalarında ise danışman olarak çalıştı. 2007 yılında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beslenme ve Diyetetik Bölümü Toplu Beslenme Sistemleri  Anabilim Dalı’nda Gıda Güvenliği üzerine “Hastane Mutfakları Menülerinde Yer Alan Yemeklere Ait Standart Yemek Tarifelerinin ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemine  Göre Düzenlenmesi” konulu tezini tamamlayarak bilim uzmanlığını aldı.

2001-2010 yılları arasında Ankara Özel Güven Hastanesi’nde Yiyecek İçecek ve Diyet Hizmetleri Müdürü ve ardından Otelcilik Hizmetleri Koordinatörü olarak görev yaptı. Ankara Güven Hastanesi bünyesinde, sağlıklı beslenme ve hastalıklarda beslenme konularında ekibiyle birlikte bir çok tanıtıcı broşür ve eğitim kitapçığı hazırlayarak pek çok hasta ve danışana bu kapsamda eğitimler organize etti. Kurum klinik ve poliklinik beslenme ve diyet hizmetleri süreçlerini oluşturarak  ilgili prosedür ve talimatların hazırlanması ve uygulamaya konulması hususlarında ekibine yön verdi. 2002 yılında Ankara Güven Hastanesi “Erişkin Hasta Diyet Polikliniği” ile “Obesite ve zayıflama Merkezi”ni ve  “Beslenme Destek Ünitesi”ni kurdu. 2004 yılında bebek ve çocuk beslenmesine ilşkin takip ve tedavilerin düzenli olarak yapıldığı “Pediatri Diyet Polikliniği”ni kurarak hastaneye “Pediatri Diyetisyeni” kavramını yerleştirdi.

 

Ankara Güven Hastanesi kalite ve  JCI akreditasyon  çalışmalarında aktif  rol almakla beraber tüm denetim aşamalarında bulundu. Hastane mutfağında “ISO 2200 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi” standart maddelerinin  uygulamaya alınması hususunda ayrıntılı çalışmaları oldu.

Diğer Doktorlar